کدام کسب وکارها از «تعویق اقساط وام» بهره مند می شوند؟

کدام کسب وکارها از «تعویق اقساط وام» بهره مند می شوند؟
بانک مرکزی با انتشار بیانیه‌ای، مصادیق کسب و کارهایی که از سه ماه تعویق اقساط وام‌هایشان بهره‌مند خواهند شد را به طور رسمی اعلام کرد.
 
به گزارش کاما پرس به نقل از بانک مرکزی، در پی مصوبه شورای پول و اعتبار در خصوص کمک به صاحبان کسب و کارهایی که به دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا با مشکلاتی مواجه شده‌اند، مصادیق کسب و کارهای مشمول که به تصویب کمیته منتخب دولت رسیده است اعلام شد.
 
عناوین بخش‌ها و رسته‌های کسب و کارهایی که به طور مستقیم از بیماری کرونا دچار بیشترین آسیب شده‌اند و شامل امکان بهره مندی از تعویق پرداخت تسهیلات در اسفند ۹۸ و دو ماهه اول سال ۹۹ شده اند، به شرح زیر است:
 
۱. مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده اعم از رستوران‌ها، بوفه‌ها، طباخی، تالارهای پذیرایی، قهوه‌خانه‌ها، اغذیه فروشی‌ها (و موارد مشابه به تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت)
 
۲. مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل‌ها، هتل‌آپارتمان‌ها، مجتمع‌های جهانگردی و گردشگری، مهمان‌پذیرها، مهمانسراها، مسافرخانه‌ها، زائرسراها، مراکز بوم‌گردی، مراکز اقامتی و پذیرایی و تفریحی و خدماتی بین‌راهی (و موارد مشابه به تشخیص وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی)
 
۳. حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری و برون شهری اعم از هوایی، جاده‌ای، ریلی و دریایی
 
۴. دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگر
 
۵. تولید و توزیع پوشاک
 
۶. تولید و توزیع کیف و کفش
 
۷. مراکز توزیع آجیل، خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه
 
۸. مراکز و مجتمع‌های ورزشی و تفریحی
 
۹. مراکز و مجتمع‌های فرهنگی و آموزشی
 
۱۰. مراکز تولید، توزیع و فروش صنایع دستی
 
گفتنی است مراتب به قید فوریت به تمامی واحدهای بانک‌‏ ها و مؤسسه اعتباری غیربانکی ابلاغ و بر حسن اجرای آن نظارت دقیق به عمل می آید.
 
یادآور می شود اقساط وام های قرض الحسنه کلیه اشخاص بدون قید و شرط به مدت سه ماه به تعویق خواهد افتاد و بانک ها موظف به اجرای این بخشنامه هستند.

 

 

۲۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹
kamapress |
تعداد بازدید : ۲,۲۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید